Хочете завести пухнастика? Тримайте поради перед покупкою кота!

кіт

“Без кота в домі сумно і порожньо”, – сказав хтось розумний і був страшенно правий.

Завести пухнастого друга  я мріяла давно…Кіт в домі батьків – то не то кіно, тим більше кіт в селі. Завжди знайдеться в сім’ї той, хто потягне вашу тваринку за хвоста, хтось ніби ненавмисно дасть “під зад” ногою. Тай вберегти чотирилапого на великій господарці важче, там – собаки чатують, там- бактерії і хвороби. Тому, зовсім інша справа – завести кошеня в квартирі, де ніхто і ніщо не стане на заваді вашій любові =)

Найперша складність з якою ви зіткнетеся – це ваші співмешканці. Мені було важко схилити чоловіка до такої покупки. Він принципово хотів собаку. Але, зважаючи на наші маленькі квадратні метри і купу речей, які не хотілося бачити погризеними, а то й з’їденими, він вже майже погодився на присутність пухнастика в квартирі. “Дотиснула” я його фразою: “Кіт буде нашою репетицією перед дітьми. Ми навчимося за кимось доглядати”… Ну, насправді, було ще багато аргументів: антистрес, кіт – він, як подушка, вдома буде веселіше і т.д. І тут “льодинка” розтопилася… Перша порада: якщо ви сумніваєтеся чи заводити кота, то краще відкладіть таку покупку. Саме ця тваринка потребує багато уваги і догляду, а якщо ви не приділятимете їй часу- вона здатна на помсту.

кошеня Коли всі готові до появи нового співмешканця, треба визначитися якого саме котика ви хочете. Кожна порода – надзвичайно різна за характерами, особливостями і доглядом. Наступна порада: почитайте уважно в інтернені про всі породи. Я виокремила для себе персидського кота, бо дізналася, що вони дуже ніжні і прив’язані до господарів, мають спокійних характер. Також зверніть увагу на колір пухнастика. В інтернеті ви прочитаєте, що наприклад,  рижі коти мають капризний характер. Якщо ви визначилися з тим, хто саме має гріти вас холодними вечорами, – гайда на пошуки!

Далі нас чекав нелегкий пошук кошенятка. Нелегкий, бо з’явилося багато ньюансів. Я хотіла пухнастого кота, в ідеалі -персидського. Колір мав бути не рижий. і бюджет був обмежений – до 800 гривень. І стать – чоловіча. Перший варіант і, мабуть, найпоширеніший – шукати кота на звичайних ринках я відкинула одразу. І вам не раджу через
небезпеку отримати тваринку нездоровою. Звичайні продавці тваринок на ринку, а це – переважно бабусі, які віддають чотирилапого в добрі руки, або за символічну суму, нехтують вакцинацією. Маленькій тваринці необхідні щеплення. Це вам підтвердить і ветеринар. Тому шукати своє “пухнасте щастя” я почала в інтернеті.

На сайті “ОЛХ” є великий розділ з тваринами. Котів тут пропонують різних: вакцинованих, породистих, звичайних, дорогих, титулованих, з родоводом, рижих, білих, голубих і т.д.

Але ви вже знаєте, що шукаєте і “профільтрувавши” не тих котиків, вибір залишиться доволі невеликим. Але він є. Далі залишається телефонувати до власників. Ця частина може бути теж далеко непростою. Продавці тваринок бувають різними. Після моєї фрази: “Мене цікавить ваш котик” мене не одна жіночка запитувала: “А яка площа вашої квартири? Я хочу, щоб котику було комфортно… А де він буде спати? …А чи плануєте його каструвати, бо я б хотіла, щоб в нього було повноцінне життя?..” Після таких запитань в мене бажання зникало купувати тваринку саме в цих людей. Тільки через те,  що такі тьотіньки могли потім ще котика провідувати приїжджати =) Я шукала далі. Власниця кошенятка, на якому я зупинилася, по телефону запитала кілька речей: чи в мене був раніше кіт, чи я знаю як поводять себе перси?

За моїм кошенятком довелося їхати в інше місто. але перед поїздкою, я мала купу інформації від власниці. я знала, що мій котик має щеплення, є документи на батьків (паспорти котів, де вказуються порода, щеплення) і він вже самостійно харчується. Порада: запитайте у власника про всі ці речі.

кіт Коли я побачила це кошенятко вживу, це була любов. Маленький сірий клубочок був таким прекрасним, що я зразу захотіла його “потіскати”. Але я згадала про основне: подивитися, чи це дійсно він – котик, а не киця. Вам допоможе знову ж таки інтернет, перед поїздкою за котом я знала про ці відмінності. Я впевнилася,  що купую саме кота і накінець залишилося дізнатися дату народження (вона важлива для ветеринара насамперед) і раціон маленького пухнастика. Коли всі ньюанси покупки були виконані, я швидко попрямувала додому ділитися своїм щастям з коханим. Бачили би ви його очі при зустрічі з нашим кошеням… Він був щасливий.

Порада: заздалегіть приготуйте всі речі для життя кота в квартирі: лоток, пісок, лопатку для піску. Для маленького кошеняти з їжі: молоко, домашній сир і яйця.

І тепер можна перейти до найприємнішого – вибрати котику ім’я. Ну і нарешті “потіскати” =)
А про догляд за маленьким кошеням читайте в наступних моїх публікаціях.пухнастий кіт

P.S. Мого пухнастика звати – Шон.

Сподобалось? Поділіться із друзями